GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Bricka 5704253
*
nr 570 4253
Bricka
Artur Percy, Gefle, längd: 51
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2009
kl 18:47:02
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur percy bricka gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 570 4253
Bricka
Artur Percy, Gefle, längd: 51
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2009 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur percy bricka gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11